Eys Elektronik Bursa

 

Güvenlik Kamera Sistemleri

CCTV adıyla da bilinen güvenlik kamera sistemleri ev ve iş yerleri için koruma sağlamak adına başvurulan ilk yöntemlerdendir. Bu sistemlerin maksimum korumayı sağlayabilmesi adına mutlaka ihtiyaca göre seçilmiş olması önemlidir. Kameralar, kayıt sistemleri ve izleme sistemleri bu konuda büyük rol oynamaktadır. Güvenliğin sağlanmasında en işe yarar tedbirlerden birisi olarak bilinmektedir. Gelişen güvenlik kamera sistemi teknolojisi ile yüksek kalitede kayıt alınmaya başlanmıştır. Bu sistemler alarm ve diğer güvenlik sistemleri ile birlikte kullanıldığında maksimum koruma elde edilmiş olunmaktadır. Bazı sistemler uzaktan kontrol edilebilir niteliktedir. Bu sayede kullanıcıları dilediği yerden görüntülere ulaşabilmektedir. Şüphe edilen durumlarda görüntülerin uzaktayken bile izlenme şansı olmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Özellikleri

Güvenlik kamerası sistemi özellikleri birçok yeteneğe sahip olabilmektedir. İlgili mekândaki görüntüyü kaydedebilmek dışında günümüzde çok daha fazla gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Sesleri algılama yeteneği ile gerçekleşen durum çok daha ayrıntılı algılanabilmektedir. Hareketleri algılama teknolojisi bulunan kameralar şüpheli hareketlerde sizi uyarabilmektedir. Güvenlik kamera sistemleri için seçilecek kamera ile görülen alan çok genişletilebilmektedir. Yüksek çözünürlükte kaydederek ayrıntılı izleme yapılabilmektedir. Gece görüntüleme yeteneğine sahip sistemler ışığın yetersiz olduğu zamanlarda da başarıyla görüntüleme yapabilir. Wi-fi teknolojisi ile üretilen kamera sistemlerinin en büyük özelliği ise bloke edilmesinin çok daha zor olmasıdır. Çünkü kesilebilecek herhangi bir kablosu bulunmamaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Kullanımının Faydaları

Günümüzde hemen her alanda karşılaştığımız güvenlik kameraları kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Apartmanlar, sitelerde, iş yerlerinde, hastanelerde, ATM’lerde, alışveriş merkezlerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Hemen her alanda malvarlığını korumak adına edinilebilecek en güvenli sistemlerden birisidir. Güvenlik kamera sistemleri olabilecek şüpheli davranışlar konusunda kullanıcılarını uyarabilmektedir. Bu şüpheli hareketlerden görüntü yardımıyla haberdar ederek şüphelileri görme imkânı vermektedir. Hırsızlık olayı yaşandığı takdirde hırsızların kimliklerini belirlemede oldukça işe yarar bir yöntemdir. Ayrıca hırsızlığın gerçekleşme şeklini de gözler önüne sererek önlem alınmasına imkân verir. El çabukluğu ile gerçekleştirilen her türlü olayı ayrıntılı olarak izleme imkânı vermektedir. Bu sayede özellikle polislerin işine çok yaramakla birlikte mağdurların da haklarının korunmasında oldukça etkilidir.


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

Copyright © 2022 Eys Elektroik Yazılımı & Kodlama seo hizmeti Namlı Medya Tarafından Sağlanmaktadır.