Eys Elektronik Bursa

Geçiş Kontrol Sistemleri

Çeşitli alanlarda güvenliğin sağlanması adına farklı yöntemler kullanıldığını görmekteyiz. Bunlardan birisi olan geçiş kontrol sistemleri farklı alanlara özgülenen çeşitleriyle birçok iş kolunda kullanılmakta. Özellikle personellerin geçişini kontrol etme anlamında oldukça etkin olarak faydalanılmaktalar. Kamu binaları içinde kullanımı ile sık sık karşılaşılan bu sistemler artık hemen her çok personelli işletmenin tercih ettiği bir teknoloji haline geldi. Güvenliği ve çalışma standartlarını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan bu sistem aynı zamanda girişleri sınırlama adına da tercih edilmektedir. Ofisler için de tercih edilen bu teknoloji çalışma yerinin güvenliğini korumada oldukça iyi performans göstermektedir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Çeşitleri

Giriş kontrol etmek için kullanılan sistemler farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Geçiş kontrol sistemleri kullanılırken bazen bir şifre aracılığı ile yapılabilmektedir. Fakat çok daha karmaşık ve personele özgü sistemler de mevcuttur. Bunların seçimi tamamen ihtiyaca göre değişmektedir. Turnike geçiş sistemleri en sık rastlanan çeşitlerden birisidir. Giriş ve çıkışları kontrol altına almak için hemen her alanda tercih edilebilmektedir. Otopark geçişinde kullanılmakta olan sistemlerin yanı sıra yol blok sistemleriyle de sıklıkla karşılaşılmaktadır. Akıllı kart sistemi yine geçiş kontrol sistemleri arasında en çok kullanımına rastlanan çeşitlerden birisidir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Avantajları

Güvenliği sağlamak ve işlemleri kontrol etmek adına geçiş kontrol sistemleri birçok avantaj sağlamaktadır. Akıllı kart sistemleri özellikle en sık tercih edilenlerden birisi olup kişiler özel personel ya da giriş kartları ile binaya girişi sağlayabilmektedir. Bunun yanında aynı şekilde tarama sistemleri de kişilerin binaya erişimini parmak izi veya retina okuma yöntemi ile gerçekleştirmektedir. Turnike ile geçiş kontrol sisteminde ise yine kart okutma yöntemi ile geçiş sağlanablmektedir. Bu sayede izinsiz kişi veya araçların girişi engellenmektedir. Blok ve bariyer geçiş kontrolünde ise araçların geçişi kontrol altına alınmaktadır. Bu sayede üst düzey güvenlik önlemleri alınabilmektedir. İş yerleri ve siteler için çok kullanılan bu yöntem güvenlik konusunda yüksek bir performans göstermektedir. Güvenlik önlemleri konusunda gelişen teknoloji sayesinde ev ve iş yerleri için maksimum önlemler sağlayan sistemler üretilmiştir.


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

Copyright © 2022 Eys Elektroik Yazılımı & Kodlama seo hizmeti Namlı Medya Tarafından Sağlanmaktadır.